VITAJTE NA MOJOM WEBE

 

Na týchto stránkach Vám chcem predstaviť svoje projekty a skúsenosti z oblastí:

- 3D modelovania v CAD

- generovania G-kódu v CAM a CNC frézovania

- výroby CNC strojov, kovovýroby - delením materiálu a zváraním

- výroby menších modelov, prototypov  - ručne alebo CNC frézovaním

- výroby negatívnych foriem technológiou laminovania

- návrhov a stavby obrích RC modelov lietadiel

- systémovej podpory PC, návrhu a implementácie sietí LAN, VPN

- počítačovej a sieťovej bezpečnosti

- programovania v Delphi a SQL

 

Informácie o mne

1988- 1992 Už ako študent SPŠ Strojníckej som staval rádiom riadené modely lietadiel, ktoré som neustále rozbíjal a následne staval. Popritom som rozmýšľal, ako si pomôcť pri výrobe modelov, aby tá práca a čas, ktoré tomu venujem, neboli až také dlhé. Neboli však vtedy prostriedky, možnosti a internet nato, aby sa človek mohol zdokonaľovať a tvoriť nové a dokonalejšie veci svojho záujmu. V tomto období sme spolu s bratom vyrobili prvé zvárané kovové stroje na posilňovanie, ktoré

boli vlastne kópie vtedajších originálnych strojov. Boli sme nato hrdí, pretože sme už vtedy dokázali sústružením, zváraním a delením kovového materiálu vyrobiť prekvapujúco pekné stroje. 

1992-1997 Ako absolvent TU-Strojníckej fakulty som sa dostal medzi kolektív modelárov a nadšencov lietania. Zúčastňoval som sa popri štúdiu aj na prednáškach o konštrukcii a stavbe ultraľahkých lietadiel.  Vtedy ich viedol, teraz už nebohý doc. Ing. Ján Ľubiščák, Csc. spolu s doc. Ing. Radkom Orlitom, bývalým pilotom a pedagógom vojenskej leteckej akadémie. Nadšenie a skúsenosti týchto ľudí, ma presvedčili o tom, že je možné všetko. Je možné postaviť aj skutočné, vlastné lietadlo a inšpirovali ma k tomu, aby som sa začal venovať experimentálnym metódam pri stavbe, zatiaľ však len modelov RC lietadiel.

2000-2003 Po úmornej stavbe rodinného domu pre mňa a moju rodinku, pri ktorej som si teoreticky ale aj prakticky overil znalosti a skúsenosti z elektrotechniky, stavebníctva, strojníctva a čítania výkresovej dokumentácie, som sa mohol vrátiť k môjmu hobby a experimentom.

Počas obdobia 1997- 2010 som ako zamestnanec v oblasti IT nadobúdal  a overoval svoje skúsenosti s prácou s operačnými systémami Win a UNIX , aplikačnými programami, CAD,CAM systémami, programovyním v Delphi a SQL. Som držiteľom certifikátu:

- Samostatný elektrotechnik pre prácu pod napätím do 1000V

- ECDL (European computer driving licence)

- Akademického titulu Ing - TU Strojnícka fakulta Košice

-.Vedeckej hodnosti - PhD." z problematiky návrhu a implementácie zabezpečenia dát pre environmentálne IS, ktorú som získal na Strojníckej Fakulte TU-Košice.

Po práci, vo svojom voľnom čase, vo svojej dielni robím to, čo ma baví. Navrhujem a staviam CNC stroje, RC lietadlo Christen Eagle II, vyrábam formy, modely - kopytá, zváram, režem, striekam, lepím a už aj končím, pretože aj moja rodina ma potrebuje :-)

 

Naši užívatelia

Tieto stránky sú určené pre tých, ktorí pre realizáciu svojich nápadov potrebujú podporu.  Podporu pri návrhu a výrobe prototypov, modelov, alebo foriem,  podporu pri budovaní svojich konštruktérskych dielní, ktoré sa dnes už bez nasadenia výkonných počítačov a softvéru už nezaobídu, podporu pre zabezpečenie a ochranu firemných dát a informačných systémov (dokumentácie, osobných údajov, korešpondencie a informačných zdrojov). 

V oblasti informačných technológií pracujem profesionálne už viac ako 13 rokov, okrem rozširovania si vedomosti a skúseností v IT, aktívne využívam informačné zdroje pre získavanie poznatkov.  Tieto poznatky využívam v experimentálnej praxi, napríklad, pri výrobe CNC strojov v dielenských HOBBY podmienkach, pri výrobe modelov pre výrobu negatívnych foriem, pri výrobe kovových konštrukcií delením materiálu a zváraním, pri návrhu a stavbe originálneho krbu a podobne.

Všetko čo som doteraz vyrobil alebo postavil, si môžete pozrieť v časti - fotogaléria. Keďže neustále pracujem a experimentujem na vývoji už spomenutých strojov, modelov, foriem a podobne, tieto stránky budem rád aktualizovať. Preto, ak ste si našli na tomto webe "to svoje", čo vás zaujíma, napíšte mi, pripomienkujte alebo len navštívte tento web.       

História projektu

V tejto časti môžete popísať históriu Vašeho projektu a čo Vás viedlo k nápadu ho realizovať. Je vhodné sa taktiež zmieniť o dôležitých míllnikoch a poďakovať ľuďom, ktorí sa na projekte zúčastnili.